2012/12/23

Day 2- Vienna

Sľubované fotky z Viedne sú tu.Bolo to čarokrásne! Zbožňujem byť súčasťou organizovaného chaosu veľkomiest.Viedeň ma zasa očarila a bolo ťažké sa vrátiť do reality.Myslela som, že to budú veľké nákupy, no nakoniec som si kúpila iba zopár maličkostí.Medzi nimi boli aj tieto náušnice na stužkovú.
Už ste dostali nejaké tie darčeky?Stromček je ozdobený?Koláče napečené?Predvianočná prechádzka je už za vami?Užívajte si sviatky.
PS: Dnes som sa snažila o zopár fotiek outfitu, no vietor hral proti mne.Uvidíme, či sa z toho bude dať aspoň niečo vybrať.

E: Here they are, the photos from Wien which I promised to show you.It was spectacular! I adore being the part of the organized chaos of the big cities. Wien thrilled me and it was pretty difficult to go back to the reality.I thought it would be a great shopping, but in the end I just bought a few little things. Among them there were these earrings for my green ribbon party/some kind of the prom/.
Have you already got some presents? The Christmas tree and cakes are prepared? Have you been to pre-Chistmas walk? Enjoy your holiday.
PS: Today I tried to take some outfit photos outside, but the wind was too strong.I will see if it is possible to post some of those photos.

SchonbrunThe tourist


Reminds me summer in Geneva

8 comments:

 1. vau krásne fotkyy! :)

  ReplyDelete
 2. prenádherné ftoky! ;) a kejmy :D

  ReplyDelete
 3. Wow.. I adore it somuch crazy O,O
  Where is Wien exactly sis? I think I should go there oneday..
  followed you now.

  visit n follow each other if you mind
  Xoxo,Ila

  ReplyDelete
 4. Beautiful pictures hun Love seen those picts it makes me go there love winter times <3
  love that burgundy coat
  Happy holidays
  www.preppyfashionist.com

  ReplyDelete
 5. Vídeň je prostě nejkrásnější :) Skvělé fotky!

  ReplyDelete